Nāc uz izšķirošo protestu

Par Cilvēcīgu Cirku

15. jūnijā · 8.30-9.00 · pie Saeimas

Lai gan Saeima jau divas reizes ir balsojusi par pilnīgu savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkos, tomēr dzīvnieku cirka komersanti un viņu sabiedrotie par katru cenu cenšas paturēt savvaļas dzīvniekus cirkā. Arī uz pēdējo - trešo lasījumu Saeimā likumprojekts par savvaļas dzīvnieku cirka aizliegumu ir apdraudēts. Neļausim nogremdēt likumu pēdējā lasījumā. Laiks rīkoties un panākt uzvaru dzīvniekiem!

līdz protestam
03
dienas
:
12
stundas
:
54
minūtes
:
23
sekundes
pieteikušies jau
-
cilvēki

Tautsaimniecības komisija un Jūlija Stepaņenko nerimstoši cenšas atļaut cirkā izmantot savvaļas sugu dzīvniekus. Maldinoši uzdodot par ieganstu “nepieciešamību” pēc precizējumiem un mērķtiecīgi jaucot prātu deputātiem un sabiedrībai, uz likumprojekta pēdējo lasījumu nodevīgi tiek virzīta samudžinātu priekšlikumu gūzma, kas patiesībā ir pakārtoti vienam mērķim – atkāpties no pilnīga savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizlieguma cirkā. To var panākt, sabojājot aizliegumu nosakošo 271. pantu. Komisija un J. Stepaņenko aicina iekļaut šajā pantā “izņēmumu” un uzdot Ministru kabinetam sastādīt sarakstu ar savvaļas sugu dzīvniekiem, kurus atļaut izmantot cirkā. Tālāk tiek rosināts šī nu jau tikai daļējā aizlieguma stāšanos spēkā vēl atlikt par veselu gadu, kamēr tiek izstrādāts izņēmumu saraksts.

Neuzķersimies uz dzīvnieku cirka pārstāvju meliem un mahinācijām! Visu kompetento iestāžu apstiprinātā un Saeimas pirmajos divos balsojumos atbalstītā likumprojekta redakcija ir kvalitatīva un juridiski korekta. Tā jau tagad ļauj Ministru kabinetam precizēt izmantošanai cirkā atļauto dzīvnieku sugu sarakstu.

Bet ne jau precizējumus vēlas dzīvnieku cirka aizstāvji. Ar politisku spiedienu tie panāca, ka Zemkopības ministrija atsauc savu priekšlikumu par precizējošu domesticēto dzīvnieku saraksta izveidi. Likuma oponentus neapmierināja tas, ka priekšlikums neļāva iekļaut sarakstā savvaļas sugu dzīvniekus.

Ja Tautsaimniecības komisijas un J. Stepaņenko priekšlikumi tiks pieņemti, likums būs izgāzts. Ažiotāža un cīņa par cirka dzīvnieku aizsardzību pārcelsies atpakaļ uz Zemkopības ministriju un savvaļas dzīvnieku mocīšana cirkos turpināsies.

Nepieļausim savvaļas sugu dzīvnieku paverdzināšanu cirkā! Pulcēsimies noslēguma piketā pie Saeimas pirms izšķirošās plenārsēdes ceturtdien, 15. maijā plkst. 8.30-9.00

Piedalies sociālo tīklu zibakcijā

  1. Nospied uz blakus esošās bildes ar lāci, lai to lejuplādētu.
  2. Ievieto to savā Facebook un/vai Twitter kā profila bildi un iekopē tās aprakstā: Piedalies kritiskajā masā #ParCilvēcīguCirku! http://par-cilvecigu-cirku.lv/rikojies
  3. Aicini draugus piedalīties zibakcijā!

Piedalies Tvitervētrā

Sarīkosim Tvitervētru! Aicini deputātus balsot par visu savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirkos un noraidīt visus Tautsaimniecības komisijas un J. Stepaņenko priekšlikumus. Tvītus var adresēt gan partiju, gan deputātu kontiem. Tādējādi deputāti tiks publiski uzrunāti, un arī tiks pievērsta sociālo tīklu lietotāju uzmanība dzīvnieku cirka tēmas aktualitātei. Tvīto, izmantojot tēmturi #parcilvecigucirku.

Deputātus vari ērti uzrunāt, izmantojotpogas deputātu kontaktu tabulā (zemāk).

Deputātu kontakti

LRA
Vienotība
Saskaņa
ZZS
VL–TB/LNNK
NSL
Citi
vienotiba@saeima.lv
VienotibaLV Vienotība
zzs@saeima.lv
ZZS_
nacionala.apvieniba@saeima.lv
VL_TBLNNK Nacionalā Apvienība
nosirdslatvijai@saeima.lv
NoSirdsLatvija NoSirdsLatvija
Otrajā lasījumā balsoja labvēlīgi dzīvniekiem
Nokopēt visus epastus
Otrajā lasījumā balsoja nelabvēlīgi dzīvniekiem vai atturējās
Nokopēt visus epastus
Otrajā lasījumā nepiedalījās vai nebalsoja
Nokopēt visus epastus

hearthSkaidri atbalsta cilvēcīgu cirku.

pretLikuši šķēršļus aizliegumam.

#ParCilveciguCirku