Dzīvnieku cirka tēma medijos

Piedāvājam noskatīties dažus no raidījumiem, kas izskanējuši sabiedriskajos medijos par dzīvnieku cirka tēmu.

Vides fakti. Lems par savvaļas dzīvnieku aizliegumu cirkā.

28.11.2015. LTV1. Vides fakti. Darba grupa lems par savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs.
Šobrīd sabiedrībā plaši tiek diskutēts, vai savvaļas dzīvniekus vajadzētu izmantot cirka izrādēs, jo tiem netiekot nodrošināti normāli apstākļi. Trūkst skaidrības, vai Rīgas cirkā tiek ievēroti dzīvnieku labturības noteikumi, vai Latvijā drīzumā aizliegs izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus. Skatieties raidījumu "Vides fakti"

 

Kultūršoks. Cīņa par aizliegumu cirkā izmantot savvaļas sugu dzīvniekus

13.11.2015. LTV1. Kultūršoks.
Šonedēļ ir oficiāli sākts process, lai Latvijā aizliegtu savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu cirkā. Priekšā vēl garš un grūts ceļš, kurā sagaidāma sadursme starp ideāliem un naudu. Skatieties raidījumā «Kultūršoks»

 

 

Kultūršoks. Kā savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegums izmainīs cirku?

30.10.2015. LTV1. Kultūršoks.
Pēc intensīviem dzīvnieku tiesību aizstāvju protestiem Pārtikas un veterinārais dienests gatavo aizliegumu izmantot cirkā savvaļas dzīvniekus. Kā to vērtēt? Kā aizliegums izmainīs cirka programmu? Vai mūsdienu cirkā ir vieta dzīvniekiem? Skatieties raidījumu «Kultūršoks»

 

 

Diskusija. 100g kultūras. Vai ir ētiski cirkā izmantot dzīvniekus?

06.11.2015. LTV1. Diskusija. 100g kultūras. Vai ir ētiski cirkā izmantot dzīvniekus?
Pēdējā laikā arvien biežāk izskan aicinājumi Rīgas cirkam atteikties no dzīvnieku izmantošanas savā programmā. Rīgas cirks pret to kategoriski iebilst. Kādas cilvēku un dzīvnieku attiecības cirks demonstrē? Vai izpārdotas kases vārdā ir jāturpina tradīcijas un jārāda dresēti dzīvnieki? Skatieties raidījumu "Diskusija. 100g kultūras"

 

Augstāk par zemi. Par taisnīgumu, vardarbības mazināšanu, kādu globālu dzīves veida maiņu

29.11.2014. LR1. Augstāk par zemi.
Saruna ar filozofu Arti Sveci un biedrības "Dzīvnieku brīvība" aktīvistiem – klasisko filoloģi Agnesi Gaili un filozofu Sandri Ādmini par dzīvnieku cirku. Klausieties sarunu par taisnīgumu, vardarbības mazināšanu, kādu globālu dzīves veida maiņu "Augstāk par zemi" ierakstā